rum.perhegrigh.ru

În Anglia, am copil născut măgar somalez

Safari Park Woburn (Woburn Safari Park) a prezentat noul vițel măgar somalez, care sa născut la 4 octombrie. Acesta este al treilea somalez măgar sălbatic, născut în această grădină zoologică.

În Anglia, am copil născut măgar somalez

Foto: Daniel Davies / Woburn Safari Park

Potrivit rangerii, copilul sa născut sănătos și foarte activ: el conduce distracție pe teritoriul incintei și-a întâlnit deja cu ceilalți membri ai turmei.

În Anglia, am copil născut măgar somalez

copil mama cinci ani de sex feminin pe nume Ira (Ira) a ajuns la Woburn Safari Park în Elveția. Ea a devenit nu numai o mamă minunată, dar, de asemenea, femela dominanta cu o firmă și caracterul hotărât. Ea protejează cu înverșunare mânz de orice atacuri posibile, nu încearcă să îl lase să meargă singur departe.

În Anglia, am copil născut măgar somalez

Potrivit administrația parcului, de îndată ce toate cele trei mânjii dau nume. Tata al tuturor este tânăr în vârstă de 18 de ani, Simon (Simon), care a ajuns într-un parc safari în Polonia la începutul anului 2012. Dar, după 13 luni, ca este nevoie de mai multe femei gravide măgar somalez, el a fost născut primul mânz. Simon - un armăsar foarte calm și blajin, care devine bine cu toată lumea.



În Anglia, am copil născut măgar somalez

Ass Wild somalez (lat. Equus africanus somaliensis) este o subspecie a măgarului sălbatic care trăiește în sudul coastei Mării Roșii, în Eritreea, Somalia și Etiopia. Somalez Wild Ass - aproape specie dispărută de măgari sălbatici africani în pustie sunt aproape nici (nu mai mult de 500 de persoane). În plus, aproximativ 150 de măgari trăiesc în diferite grădinile zoologice din întreaga lume.

În Anglia, am copil născut măgar somalez

Liderul principal în reproducția măgar somaleză este grădina zoologică din Basel, Elveția. Aici, timp de patruzeci și trei de ani (din 1970), munca productivă a luat ființă 35 de indivizi ai acestei subspecii (11 armasari si iepe 24). Toți măgari somalezi care trăiesc astăzi în oricare din grădinile zoologice din lume, sunt descendenții direcți ai măgarilor din Basel, cu un adaos de măgar nubian (Lat. Equus africanus africanus).

În Anglia, am copil născut măgar somalez

magarii somalezi sunt considerate nu numai cea mai mică dintre caii, dar ele sunt, de asemenea, proprietarii copitelor mai înguste, ceea ce permite să se simtă încrezători printre multe stânci ascuțite ale continentului. dungi orizontale negre pe picioare, în cazul în care sublinia relația lor cu zebre africane.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Longleat Safari Park alăptat pui de flamingoLongleat Safari Park alăptat pui de flamingo
In Marea Britanie, sa născut un cuplu de lemuriIn Marea Britanie, sa născut un cuplu de lemuri
În Safari Park sălbăticia născut rinocer indianÎn Safari Park sălbăticia născut rinocer indian
Ass Wild somalez lui IsraelAss Wild somalez lui Israel
Vulturul pleșuv pui grădină zoologică din IsraelVulturul pleșuv pui grădină zoologică din Israel
Fenech CaliforniaFenech California
Fenech CaliforniaFenech California
Măgari somalezi din Louis grădina zoologică St.Măgari somalezi din Louis grădina zoologică St.
Young Ring-coada lemurieni de la Woburn Safari ParkYoung Ring-coada lemurieni de la Woburn Safari Park
În Anglia, un parc safari primul copil născut de elefantÎn Anglia, un parc safari primul copil născut de elefant
» » » În Anglia, am copil născut măgar somalez
© 2021 rum.perhegrigh.ru