rum.perhegrigh.ru

Opinii ale proprietarilor rasei Alabai

Opinii ale proprietarilor rasei Alabai

În acest articol am compilat cateva comentarii despre rasa caini Alabai, care la momente diferite au ajuns la dogsecrets.ru oficiul poștal. Credem că va fi interesant mai ales pentru cei care vor sa cumpere un catelus din aceasta rasa.

Revizuirea №1. Alabai - cea mai bună protecție împotriva hoților

Opinii ale proprietarilor rasei AlabaiNe-am mutat din apartament în casa lui, și cu această ocazie a decis să pună în aplicare un vis a avut loc lung: pentru a avea un câine mare. Înainte de asta am trăit doar jucărie terrier. Cu o alegere de nici o grabă, așteptând până când soțul se va face o incintă, citiți articolele despre câini.

În sectorul privat, în cazul în care am trăit, toți vecinii erau mutts sau corcituri diferite câini. Această opțiune, am tăiat imediat, deoarece, în ciuda dimensiunii mari a câinelui nu a fost prea mare folos. Scopul lor principal - latra la trecerea oamenilor gard, iar dacă cineva a venit prin curte pe timp de noapte, nu a existat nici un sens al câinilor.

Vecinii noștri în acest paznic a furat chiar pui. Avem nevoie de un paznic real și ne-am decis să ia Alabai. Desigur, un astfel de câine imediat după Terrier-ul de jucărie - a fost un contrast puternic. Dar timpul am avut o mulțime, soțul meu - un soldat retras, iar el a luat imediat educația câinelui. Apoi a trecut la învățarea, predarea-l prin tehnica.

Avea nevoie pentru a face câinele nu latră în zadar și să rețină încalcă granițele noastre. el la învățat tocmai pentru protecția noastre 10 de acri, care este, agresivitatea el arată numai acelor persoane care apar pe site-ul nostru. Dacă eu sau sotul meu da comanda: „Lui“ Reggie doar calmează-te, dar continuă să observe comportamentul străinilor uite chiorâș înfricoșătoare.

Ca îngrijitor și paza Alabai - este, în opinia noastră, cea mai buna rasa. Despre el deja în curs de desfășurare o astfel de glorie pe care curtea noastră nici unul din local nu chiar încerca să obțină. Cel mai important punct, trebuie să învețe câinele să nu pentru a ridica produsele alimentare de la sol, așa cum a fost cazul atunci când am găsit cârnați, se pare că ne-a abandonat peste gard să otrăvească câinele.

Irina, Krasnodar

Revizuirea №2 Alabai - pedeapsă pentru fani

I-am cumpărat ciobanesc din Asia Centrală fată colegii săi, ale căror câine pici de la. Coleg întotdeauna lăudându apărătorul său și inteligent pe care am vrut, de asemenea, la fel. Îndeplinirea unor obiective practice: Sunt obosit de acel sezon fiecare vacanță în raid grădina noastră, după care recolta nu a avut de ales.

I-am cumpărat Alice în septembrie, cred că înainte de anul viitor, vom preda doar ei totul, ea va crește și menține cabana noastră. Curând am dat seama că am făcut o mare greșeală. Apartamentul nostru este mare și spațioasă, eu locuiesc cu mama și fiica ei adolescentă. Sunt în mod constant la locul de muncă, creșterea Alice face mama si fiica.

Ceea ce a ieșit din ea, dincolo de cuvinte. Alice stapanit rapid toate comenzile de bază, e inteligent, prea inteligent chiar și pentru câini. Acesta îndeplinește aceste comenzi numai atunci când are o stare de spirit, restul timpului ea face ce vrea ea. Câteva luni în apartamentul nostru era mare caine indisciplinați, care a refuzat să ne asculte. Ultima picătură de răbdare mea a fost atunci când am prins câinele mănâncă pantofii mei.



Opinii ale proprietarilor rasei AlabaiCând am început să le ia, Alice mârâit și ma mușcat. Imediat a existat o idee să-i dea, dar care ia un adult, mare, incontrolabilă și câine agresiv. A trebuit să merg alt mod: pentru a înregistra cu ea la cursurile de formare. Am fost angajat într-o personal, cum era încă obișnuit cu compania altor câini, și a vrut să le nu numai să muște și lacrimă.

M-am dus cu mai multe cursuri ei de studiu, plătind o sumă mare, trebuie spus, de formare a fost destul de greu pentru Alice. Unii succes, avem cu siguranță, acum mi se supune fără îndoială, dar legate de alți membri ai familiei a părăsit spun cel mai puțin familiaritate.

Se întâmplă că, atunci când nu sunt acasă, mama mea nu lăsa să iasă din apartament, se duce la ușă și growls din față. Prin urmare, este necesar să se închidă câinele pe balcon. În general, pentru non-profesioniști, cât și pentru cei care locuiesc într-un apartament, Alabai - acest calvar. Când se va merge pentru a începe, apoi se cântărește puterea lor: fizică și mentală.

Elena, Novosibirsk

Revizuirea №3 Alabai - cel mai bun prieten

Pe ALABAY scrie o mulțime de bune și rele, dar subliniază că acest lucru nu este un caine pentru apartament, natura complexă, necesită o educație strictă. Am prins Alabai, probabil, atipice, sau pur și simplu l-am găsit cheia potrivită, dar a devenit cel mai bun prieten al familiei noastre.

Opinii ale proprietarilor rasei AlabaiTrăim într-un apartament, ei au decis să aibă Alabai, pentru că a fost de acord cu întreaga familie privind alegerea rasei. ne place cel mai mare câine, În primul rând, este adevărat, cred că despre St. Bernard, dar el era prea flegmatic pentru noi, si ne place un stil de viață activ.

Alabai nostru - nu e bogeyman că teribil, care spun povești de groază. Grand complet socializat, ne conduce cu mașina, cu mijloacele de transport public (botniță) plimbări cu alti caini din zona canin, cu toate acestea, la câinii nefamiliare arată agresiune. Dar canisa programul locale deja stabilit de mers pe jos animalele lor cu noi la plimbare veni doar „aprobat“ prieteni.

role de iarnă copiilor noștri și prietenii lor de pe sanie dublu de casă. Probleme cu ascultarea și supunerea nu este și nu a fost, însă, desigur, a fost ocupat, soțul meu, și el este un iubitor de caine inca din copilarie, iar în armată la granița cu câinii. Poate că acest lucru este secretul idilă noastre, dar Marele nostru nu este atât de mult garda rău, ca și pentru fiecare dintre noi.

Comenzi "Fetch!" și „Stranger!“ soțul nu se învață, dar el înțelege comanda „Protect!“, iar gardienii nu numai un lucru separat, dar, de asemenea, un apartament, masina, copii. Desigur, știind ce glorie merge de Alabai, noi, dacă mergem undeva cu el, a pus pe botul, pentru orice eventualitate, astfel încât să nu provoace adversarii agresivi de caini mari.

Arina, Moscova

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Îngrijire AlabaiÎngrijire Alabai
Nume Porecle AlabaisNume Porecle Alabais
Asia Centrală CiobănescAsia Centrală Ciobănesc
Opinii ale proprietarilor de rasa ChihuahuaOpinii ale proprietarilor de rasa Chihuahua
Ce și cum să se hrănească catelul și câinele pentru adulți Alabai?Ce și cum să se hrănească catelul și câinele pentru adulți Alabai?
Rasa Alabai istorieRasa Alabai istorie
Opinii ale proprietarilor de Schnauzer in miniatura rasaOpinii ale proprietarilor de Schnauzer in miniatura rasa
Central Asia Shepherd (Alabai)Central Asia Shepherd (Alabai)
Fotografii poze AlabaisFotografii poze Alabais
Descriere AlabaiDescriere Alabai
» » » Opinii ale proprietarilor rasei Alabai
© 2021 rum.perhegrigh.ru