rum.perhegrigh.ru

Opinii ale proprietarilor de Schnauzer in miniatura rasa

Opinii ale proprietarilor de Schnauzer in miniatura rasa

În acest articol am postat comentarii proprietarii de caini de rasa schnauzer in miniatura, care au trimis la adresa site-ului nostru.

revizuirea №1

Opinii ale proprietarilor de Schnauzer in miniatura rasaPeste o viață, am avut mulți câini de diferite rase, de la mutts și terminând cu scoțienii. Inițial, nu au suficientă experiență în câine, am ieșit pentru un aspect frumos. Dar am avut mereu ghinion: cainele a fost prea agresiv, este prea incapatanat si rebel. Ultima mea experiență tristă a fost Cockerul Spaniel.

Sa aruncat la toate, inclusiv eu. În focare de agresiune, el a început să mestece tot ceea ce devine în felul lui, fie ea chiar și brațul sau piciorul. Eu, în primul rând, păcatul pe care nu l-am adus și nimic de-a face cu piatra. Dar sa dovedit că am fost greșit. După consultarea cu un număr de prieteni care au câini, precum și „shoveled“ o tona de literatura pe pietre, am ajuns la concluzia că am nevoie de un schnauzer în miniatură.

Și acum 3 ani, în casa mea era un mic pitice. Acum vreau să-mi împărtășesc impresiile. Am doi copii mici, astfel încât cea mai importantă întrebare pentru noi a fost câinii care comunică cu copiii. Vreau să se constate că din primul moment, catelul a venit la casa noastră de la vârsta de 6 luni, el a găsit imediat un limbaj comun cu copii. Astăzi câine naidobreyshy, inteligent si foarte amuzant.

paza excelent atunci când un străin vine la casa, el începe imediat să latre, dar este necesar doar să le introducă în timp ce se calmeaza. Este foarte usor de dresat si educa. Câine se inteleg foarte bine cu pisica noastră, am fost prieteni din copilărie. În mănâncă nepriveredliv, mâncând totul la vedere. El doarme noaptea, în zadar nu latra sau a alerga încoace și în jurul casei cu nimic de a face. Foarte agil si activ, dar în același timp, să respecte măsura în toate lucrurile.

Îi place să organizeze mizerie în casă, dar rareori da permite acest lucru. Nu m-am simțit el miroase „de câine“. Ea are propria aroma sa specială, dar nu put. Un pic de un bătăuș, dar prietenul cel mai devotat și doar un câine bun!

Vasile, Moscova

Revedeți proprietar Schnauzer miniatural al rasei №2

Opinii ale proprietarilor de Schnauzer in miniatura rasaTimp de 8 ani, eu sunt un fericit proprietar de două fermecătoare miniatură Schnauzer frumoase, negru. Locuiesc într-un apartament oraș, așa că pot spune cu precizie că acestea sunt ideale pentru spatii mici. Este necesar doar să meargă mai des, pentru a preda și de a învăța pentru a avea grijă în mod corespunzător pentru păr și unghii.

De-a lungul timpului, am învățat foarte trimmingovat băieții lor și au tăiat ghearele, așa că nu avem probleme cu parul. Excelent obține, împreună cu toți vecinii săi, tolerante față de străini, fără echipa mea în lupta nu va grabiti. Nici o agresiune la alte animale în curte și chiar pisici. Ei nu latra fara motiv, ceea ce este foarte important pentru mine, pentru că am un copil.



Apropo, se inteleg bine cu copilul, joacă împreună și să se joace prost. pitice mele sunt foarte activi pentru o lungă perioadă de timp pentru a sta acasă nu se poate. Dar când ieșim pe stradă - este ceva! Ei pur și simplu nu știu cum să meargă, în mod constant rulează la galop. Soțul meu și cu mine chiar le numesc „motorchikami“. Cu în formare, am avut nici o problema. Ei pur și simplu place să urmeze echipa mea și plătit pentru asta dulciuri sau lauda.

Singura problemă care a apărut în procesul de educație - care este dorința lor excesivă de a proteja familia de toată lumea, un fel de neîncredere, chiar rudelor apropiate. Se întâmplă că au luat bunicii noștri pentru „ceilalți“, și nu le recunosc copilului. A fost nevoie de mult timp pentru a le deprindă pentru a calma răspuns. În general, pitici - este foarte jucaus, inteligent și amuzant borodatiki pitic. strălucirea lor ascunde un foarte bun și o inimă de câine mare!

Irina, Krasnodar

Revizuirea Schnauzer miniatural №3

Opinii ale proprietarilor de Schnauzer in miniatura rasaPrima mea experiență în instituții de câini a devenit un pic tsverzhonok. Aceasta a fost o fată care nu a crescut în dimensiuni standard și literalmente a fost un pitic. Vreau să spun că creaturile mai credincioși nu am mai văzut în viața mea. Nu e de mirare aceasta rasa se numește „tovarăși“.

Ea nu mă lasă timp de un minut: stau la televizor sau la calculator - este pe picioarele lor, du-te la baie sau toaleta - a urmat. Un astfel de mic de securitate bărbos. Dar, de fapt, este doar foarte plictisit singur. De aici se poate văita de multe ori. În general, un caine foarte curios, deschis la minte, îi place să se distreze și să se joace. Îi place să înoate.

În ceea ce privește întreținerea și îngrijirea, există, de asemenea, un minim de probleme. Striga, am scoate, pieptene-te. Dobândite în pepinieră este deja sterilizat și andocat. Agresiunea față de străini au început să suprime din puppyhood. Au existat probleme cu mersul pe jos, deoarece este în mod constant latră la trecători. Ar putea „deveni atașat“ la cineva și a alerga după el, tyavkaya și uitând despre mine.

Dar am ajuns la ajutorul lesa, răbdare și de formare. Acum am mers ca pitice civilizate. Un pic gelos, chiar suspect de familia mea. Se poate lua infracțiune și chiar acasă napakostnichat în represalii. Acum, eu o pot lăsa în siguranță singur acasă, dar numai în companii cu oase și jucării. În general, un deadpan vesel calm, caine foarte inteligent,,, non-agresiv. Perfect pentru un apartament mic. Niciodată și niciodată nu trădează, sa concentrat exclusiv pe proprietar și interesele sale.

Michael, St. Petersburg

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Schnauzer de formareSchnauzer de formare
Miniature Schnauzer (foto): un mare prieten, un om de încredere și credincios de curajMiniature Schnauzer (foto): un mare prieten, un om de încredere și credincios de curaj
Proveniență SchnauzeriiProveniență Schnauzerii
SchnauzerSchnauzer
Schnauzer miniaturalSchnauzer miniatural
Schnauzer - totul și mai multSchnauzer - totul și mai mult
Schnauzer miniatural căței CaracteristicăSchnauzer miniatural căței Caracteristică
Schnauzer miniatural (Miniature Schnauzer)Schnauzer miniatural (Miniature Schnauzer)
Schnauzer miniaturalSchnauzer miniatural
Grooming SchnauzerGrooming Schnauzer
» » » Opinii ale proprietarilor de Schnauzer in miniatura rasa
© 2021 rum.perhegrigh.ru