rum.perhegrigh.ru

Terrier irlandez - se înscrie pentru o stea

Descrierea rasei Irish TerrierIrish Terrier - un caine cu un aspect elegant și rafinat, are o inimă mare curajos.

„Diavol Viteazul“ - acesta este numele câinelui în natală, Irlanda.

Oficial, rasa a fost înregistrată la mijlocul secolului al XIX-lea în Irlanda. Dar, dacă credeți că poveștile, primele exemplare au fost retrase în urmă cu aproximativ două mii de ani.

Câinii care timp de o varietate de culori diferite. Mai precis, în plus față de câinii roșii întâlnit și negru-tan și dungate. rasa pura crescute în anii '80 ai aceluiași secol, și de atunci terrier irlandez sunt roșii numai.

terrieri irlandeză alergători excelent, printre toate tipurile de terrieri, este cel mai rapid câine. Această caracteristică a contribuit la faptul că câinii sunt utilizate pe scară largă ca câini de vânătoare în căutarea de pradă mici.

Dar această calitate bine irlandez nu a ajuns la capăt. Câinii sunt folosite ca străjerii și gărzi. Din terrieri irlandez face mare câine de familie, precum și din Kuvasz maghiară.

Acesta va multumi pe proprietarii și speranța de viață a Irish Terrier. Raportat la persoane fizice care au supraviețuit până la vârsta de șaptesprezece ani, aceeași speranța medie de viață a Irish Terrier-ul este de 13 ani.

Samoyed Dog BreedNu rata descrierea Nordului rasa de câine "Samoyed".

"Amstaff" - este scurt "American Staffordshire Terrier". Citiți mai multe aici.

personalitate

Natura terrier-ului irlandezTerrierii irlandezi - animale temperamentale. Cu un sistem muscular bine dezvoltat și temperamentul înflăcărat, au nevoie de plimbări de calitate, activități fizice, precum și atenția și afecțiunea.

, oameni leneși Ocupat nu se inteleg terier irlandez. Acest tandem nu va aduce fericire, fie una sau de cealaltă parte.

Excelenta forma fizica terier adaugă o minte uimitoare. Acesti caini nu se grăbească în pericol fără să gândească, toate acțiunile sunt calculate ca în cazul în care avansul, și sunt realizate cu un cap sobru.

Oricine am decis pentru a obține Irish Terrier-ul nu va face schimb pentru un alt câine. Ele sunt surprinzător posibilitatea de a supune omul. O dedicație cu care irlandez este proprietarii lor, doar dezarmează. În caz de pericol, cainele va salva o persoană chiar și la costul vieții sale.

Acesti caini sunt capabili sa fie jignit, astfel încât proprietarii trebuie să cântărească fiecare acțiune, în special în ceea ce privește sancțiunile. Este mai bine să le folosească numai în cazul foarte atent, nici un comportament emoțional, doar măsuri educative bine gândite.

terrieri irlandeză perfect ajunge la copii cu, Ei vin în joc, în special pasionat de joc activ în stradă. Copiii cu mare bucurie purtate cu rasa caini, arunca-l stick-ul pare să aibă un terrier continuă da energie.

Tare latratul pentru nici un motiv nu se întâmplă, terrieri irlandeză nu le place să dezvăluie să cadă doar atât de inutil. Dar când vine vorba de protecția proprietății, teritoriu, sau gazde, infractorul va trebui să se bucure de tare vocea, intimidant.

prețurile

Preț Irish TerrierCa orice caine de rasa Terrier irlandez este mai bine să ia în pepinieră.

Prețurile de pe piețele de păsări de curte, desigur, implica: pui fara pedigree si documente sunt de la 500 ruble. preț derizoriu înseamnă că înainte de a încrucișa probleme catelus sau nu irlandez.

Cățeluși de la crescatorii „independente“ vândute 5000-8000 ruble., dar nu poate fi întotdeauna norocos: disponibilitatea de vaccinare nu înseamnă câine echilibrat mintal.

Fără îndoială, este mai bine să plătesc suplimentar o mie sau două, dar asigurați-vă că animalele de companie.

crescatori oficiale, canisele pentru catei 10000-20000 ruble. Acest Irlandezul poate cumpăra pentru acasă, dacă nu sunteți de gând să participe la expoziții.

Irish Terrier pui de la părinți de elită, plin de promisiuni, va costa 25000-30000 ruble.

În căutarea unui catelus este mai bine să nu se grăbească. Este recomandabil, la toate pentru a găsi părinții viitorului membru al familiei - în cadrul manifestărilor comerciale sau în club canisa.

Atunci când puii sunt îndeplinite luna, te duci să-l vezi - să acorde o atenție la aspectul și comportamentul animalului. O lună mai târziu, un terrier poate lua acasă.



Amintiți-vă că un bun reproducator nu va da catelul „oricine oricum“, și în grabă. Meticulozitate titular rasa - un alt indicator al fiabilității selecției Irish Terrier.

conținut

Conținutul câinii Irish TerrierTerrierii irlandezi au o destul de puternic instinct de vanatoare. Prin urmare, este mai bine să nu păstreze în aceeași cameră cu animalele lor mici. Excepția este pisica, dar pentru coexistența pașnică a celor două mamifere, ei trebuie să crească împreună cu copilul sau de câine nu poate lua un animal mic.

Poor ei trăiesc și cu alti caini, în special de același sex. Nu vă fie teamă Terrier și specimene mai mari, ceea ce poate duce la o luptă serioasă fără a suferi răni mai puțin grave.

În ceea ce privește locul de reședință, desigur, Irish Terrier pot fi păstrate în apartament. În cazul în care proprietarii acorda suficient timp pentru plimbări, pentru a comunica cu câinele, nu-i face rău, Terrier-ul se va comporta bine și pentru a te vecinii lor.

Dar cel mai bine este de a menține Irish Terrier-ul este potrivit zonă privată, în cazul în care acesta poate fi suficient pentru a rula și zbengui.

câine rasa de marime mediePentru intretinere camera rasa mici și mijlocii rasa de câine cel mai potrivit. Alegerea va ajuta lucrurile noastre.

Scottish Terrier - una dintre speciile a devenit un decorativ acasă după vânătoare cu câini au devenit mai puțin popular. mai mult legătură.

Ciobanesc german timp de douăzeci de ani, deține unul dintre cei mai buni indicatori de popularitate: https://kotovasia.net/...pherd

îngrijire

Îngrijirea Irish TerrierIrish Terrier-ul nu aduce dificultăți speciale de îngrijire. Și chiar mai mult, acest fir de păr pentru animale de companie nu emană un miros neplăcut de multe „skunk“. De asemenea, arunca puțin și de auto-curățare.

Perierea - un periaj regulat și smulgerea ocazional. Trageți în afară (fie tăiate) strat nevoie de câteva ori pe an. Nu este necesar să se spele frecvent câinele, este mai bine să se limiteze la o dată la două luni, sau după cum este necesar.

O atenție specială trebuie acordată perierii. Este mai bine să învețe un câine la procedura din copilărie. Ureche de curățare, tăiere gheare - toate după cum este necesar.

Este important să se observe regim alimentar echilibrat. Câinii hraniti cu o dieta naturala, sau hrană uscată și umedă. Dieta este cel mai bine să negocieze împreună cu medicul veterinar sau crescătorului dumneavoastră. Se va lua în considerare caracteristicile individuale ale fiecărui individ în parte.

sănătate

Terrierul irlandeze sunt destul de o mulțime de mers pe jos, au un stres fizic și mental bun, mâncare bună, aproape bolnavă. Cu toate acestea, există o serie de boli, care au tendința de reprezentanți ai rasei: alergie, melanom, displazia articulațiilor pelviene.

Australian Shepherd Dog Breedoh câine rasa ciobănesc australian a se vedea link-ul de sub imagine.

Papillon (sau Papillon) - rasa de câine ideal pentru kvartiry.Opisanie urbane citește aici.

proprietarii Recenzii

Annie, în vârstă de 24 de ani

Examinați proprietarul terrier-ului irlandezNumele meu irlandez este Tiger și este perfect! Înainte de apariția unui câine de mine nu am putut să cred că pot fi atât de blând. În plus, ea este foarte ascultator, nu a avut niciodată probleme de comportament. Dar ea nu suferă - este pisicile. Dacă cineva intră pe teritoriul nostru - toate, cu excepția bietului animal. Și cât de frumos este vorba de situații scrupulosi. Îmi amintesc o dată, la casa ei de țară înconjurată de o haită de câini vagabonzi. Tiger nu cred că măcar coada prim și a alerga, a tras toata atentia ca, ceva ce mârâi, poshipela, și toți dispersat pașnic. Mă întreb ce ea le-a spus?

Vlad, în vârstă de 35 de ani

Ceea ce a atras de la comunicarea cu terrieri irlandezi, acest lucru este ceea ce ei învață ceva prin forță nu va funcționa. Câinele ar trebui să fie interesat de faptul că ea a luat inițiativa, iar apoi acesta va fi cel mai bun caine din lume. Proprietarii, adică eu și soția mea, a trebuit să fim răbdători până când am învățat să înțelegem irlandez nostru. Problema a fost că am subestimat animale de companie, acestea sunt mult mai inteligent decât ne-am gândit.

Tanya, în vârstă de 54 de ani

copiii și nepoții mei le place să vină să mă viziteze, și parțial din dorința de a juca cu terier nostru irlandez. Câinele este foarte vesel, activ, afectuos si loial. Și loialitatea se manifestă în raport cu familia noastră, el distinge în mod clar în cazul în care „lor“, și în cazul în care „străine“. animale de companie uimitoare, pe care eu nu unul nu ar schimba!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Glen-de-imaal TerrierGlen-de-imaal Terrier
Conținutul apartamentuluiConținutul apartamentului
Setter irlandezSetter irlandez
Setterul irlandez (foto): vanator si companion cu un aspect aristocraticSetterul irlandez (foto): vanator si companion cu un aspect aristocratic
Originile rasei Yorkshire TerrierOriginile rasei Yorkshire Terrier
Irish TerrierIrish Terrier
Specii și rase descriere terrierSpecii și rase descriere terrier
Terrieri câiniTerrieri câini
Irish TerrierIrish Terrier
Experiența proprietaruluiExperiența proprietarului
» » » Terrier irlandez - se înscrie pentru o stea
© 2021 rum.perhegrigh.ru