rum.perhegrigh.ru

Am nevoie să castrare jucărie terrier?

dacă să castreze jucărie terrier

În cazul în care nu este achiziționat Terrier-ul pentru a participa la reproducere, este cel mai bine la castrare. Această procedură eliberează proprietarului de câine dintr-o varietate de probleme.

Beneficiile castrare
  1. De exemplu, în procesul de creștere băiatul nu va rula sub influența procreare. Dar pierderea unui astfel de caine mic se poate transforma într-o adevărată tragedie pentru ea.
  2. Fata, după sterilizare nu va fi toboganele care livrează probleme atât de mult gazdele.
  3. De asemenea, este cunoscut faptul că animalul de maturare devine agresiv, dar castrare un caracter de câine înmoaie.
  4. Da, și-l face mai sănătos, deoarece elimină dezvoltarea unor boli periculoase, cum ar fi cu transmitere sexuală, și prostatita tumorile maligne.

Când face operația?

dacă să castreze jucărie terrierCel mai bine este să castreze Terrier-ul de jucărie la vârsta de 5-7 luni, câini de talie mică au devenit maturi în această perioadă. castrarea câinilor la o vârstă mai devreme poate încetini dezvoltarea fiziologică a catelului și chiar să conducă la dezvoltarea urolitiază. Nu este necesar să se întârzie operația și la o dată ulterioară.

Având în vedere că în acest caz, câinele poate rămâne comportamentul sexual. Înainte de operarea terrier-ului trebuie să fie sănătoase. La urma urmei, el va avea un anestezic general, și este o povară foarte mare pe inima lui mici. În timpul operației de câine castrării eliminat gonadelor - ovare sau testicule.

În primul rând, înainte de funcționarea terrier păstrate de privare de hrană timp de 12 ore. De la anestezie câine se mișcă destul de repede, cu toate că există și cazuri mai complexe. Dacă totul merge bine, suturile post-chirurgicale sunt eliminate după 8-10 zile. Acestea sunt tratate cu antiseptice și posibilele cursuri de antibiotice. După castrarea jucărie terrier catelus rămâne pentru totdeauna vesel. Acesta va durea mai puțin și să trăiască mai mult.

Procedura de preț

Costul Terrier castrare variază de la 300 la 1300 de ruble, în funcție de regiune și de medicii veterinari.

opinii



revizuirea №1

Am decis să sterilizeze jucărie noastre, după ce a fugit o dată pe o fată. Am căutat pentru el timp de trei zile, așa că fiica mea a fost plâns. Și apoi a început să eticheteze totul în apartament. Soția a pus întrebarea fără menajamente - castrarea sau adăpost. Și operațiunea a ajutat. Sa mutat bine anesteziați și acum câine liniștit jucaus.

Vasile Samara

revizuirea №2

puțin Sobik meu a fost un astfel de bun și vrug undeva tocmai a devenit de necontrolat cu anul. Nici un scop deloc, latra, musca prietenii lui picioare. Deși am ridicat-l drept. Și noi la club au sfătuit să-l castrate. consulte un medic veterinar pe termen lung, pentru că el este atât de mici. Dar doctorul, avem o mare, și totul a fost minunat. Acum, câinele sa calmat din nou și ascultător.

Irina, Moscova

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Castrarea câinilor: argumente pro și contraCastrarea câinilor: argumente pro și contra
Pisică castrarePisică castrare
Pisici Castrare: ImplicațiiPisici Castrare: Implicații
Cat Castrarea: de ce, când și cum?Cat Castrarea: de ce, când și cum?
Jucărie terrier rusă - descriere și fotografiiJucărie terrier rusă - descriere și fotografii
Cum să se înmulțească pisicile?Cum să se înmulțească pisicile?
Călduri la câini după sterilizareCălduri la câini după sterilizare
Nume de câini de rasă micăNume de câini de rasă mică
Îngrijirea adecvată a dihor după castrareÎngrijirea adecvată a dihor după castrare
Pisici castrarePisici castrare
» » » Am nevoie să castrare jucărie terrier?
© 2021 rum.perhegrigh.ru