rum.perhegrigh.ru

Iubitori de câini, care sunt ei?

iubitori de câini, care sunt ei?


Toată lumea știe că canisa este o persoană care iubește câinii. iubitori de câini, de regulă, nu iubesc doar câinii, dar, de asemenea, o mare nevoie de a fi un proprietar de câine și mai bine decât unul.

Se crede că câinii ca aproximativ 45% din populație, iar 28% ca câini și pisici, proprietarului, pisica este de 12%, și doar 15% nu le place, fie câini sau pisici. Cu alte cuvinte, potențiali iubitori de câini este numărul mare de persoane.

De ce se întâmplă acest lucru. Poate pentru că multe trăsături inerente la câini și oameni. De exemplu, cum ar fi loialitatea, simțul datoriei, sociabilitate, credulitatea, pozitivitate, prietenie. Probabil, iubitori de câini, precum și animalele lor, trebuie să comunice, ele nu le place să fie singuri, au nevoie de familie și iubit de oameni Ones.

Unii iubitori de câini se referă la câini ca copiii lor, alții ca cel mai bun prieten. Într-un fel sau altul, dar cei care iubesc câinii, pentru a primi de a comunica cu ei o mulțime de emoții pozitive. Mai mult decât atât, oamenii de știință occidentali au descoperit ca atunci cand un proprietar de câine în căutarea ochii animalului dvs. de ambele au crescut nivelul de oxitocina, hormonul de bucurie. Acest lucru se întâmplă atunci când părinții comunica cu copiii lor.



Studiile au fost efectuate pe 30 de perechi - proprietarul de câine și de câine. Ei au fost în laborator, uite unul la celălalt în ochi, și apoi a trecut urina. Modificări ale nivelului de oxitocină a fost văzut nu numai iubitori de câini, dar și pentru animalele lor de companie. Deci, câinele a fost gasit pentru a creste hormonul oxitocină la 130%, iar proprietarii lor la 300%, indiferent de sex.

Poate că în aceasta constă indiciu de ce atât de mulți oameni iubesc câinii. Este important de remarcat faptul că câinii răspund la ei în schimb.

Câine câine iubitor de iubitor întotdeauna bine înțeles. Adesea, o astfel de dragoste pentru câini devine o ocazie de a comunica cu străini și chiar cauza o prietenie puternică.



Uneori, iubitori de câini sunt deosebit de dornici de o rasa de caini, dar dragostea, de regulă, toți câinii fără excepție.

iubitori de câini nu înțeleg oamenii care nu le plac câinii, și de multe ori se găsesc în situații de conflict cu acești oameni din cauza animalelor lor.

Oamenii care nu au nici o dragoste pentru câini, de multe ori negativ de spus despre canisa. Uneori, ei cred iubitori de câini "nu destul de normal". "limitat". "neîmplinită în viață".

Sunt iubitori de câini care cred că câinii sunt mai buni decât oamenii. De multe ori, oamenii pasă mai mult despre câini decât despre oameni și mai înțelegători față de ei. Care sunt cauzele o dezbatere în societate.

Într-un fel sau altul, dar iubitori de câini constituie o parte semnificativă a populației. Și există un sentiment că numărul de iubitori de câini crește numai.

câini Personal, am iubit întotdeauna, cu toate acestea, amintiți-vă că, în perioada sovietică, oamenii au ținut un câine mic. câini pentru cea mai mare parte plante de securitate acasă. Cu toate acestea, vremurile s-au schimbat și oameni. Nu a fost mai puțin bună, sinceritate, onestitate și iubire. Și fraza "Cei mai mulți oameni știu, cu atât mai mult îmi place câini"În opinia mea, a devenit întrupat în viața aproape literal. Deși nu este cât de mult invocând meritele prietenilor noștri cu patru picioare, relații la care mulți proprietari de câini sunt absolut nicio legătură cu atitudinea față de oameni.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
MalamutulMalamutul
Noua descoperire - proprietarii de caini sunt oameni mai fericiți decât „proprietar de…Noua descoperire - proprietarii de caini sunt oameni mai fericiți decât „proprietar de…
Engleză BulldogEngleză Bulldog
Dog Breed bolognese și fotografiiDog Breed bolognese și fotografii
Câte rase de pisici în acest moment?Câte rase de pisici în acest moment?
Cele mai populare rase de pisiciCele mai populare rase de pisici
RagdollRagdoll
Citate despre caini din gura oamenilor mariCitate despre caini din gura oamenilor mari
Dezvoltare Nou: stick de celfi pentru câineDezvoltare Nou: stick de celfi pentru câine
Cat de companie de clasăCat de companie de clasă
» » Iubitori de câini, care sunt ei?
© 2021 rum.perhegrigh.ru