rum.perhegrigh.ru

Sphynx

Sphynx
Partajați acest articol:

Sphynx - una dintre rasele de pisici fără păr.


  • corp Sphinx are o dimensiune medie, cu musculatură bine dezvoltată.
  • Un cap de mărime medie.
  • Urechile largi, deschise și foarte mari.
  • , ochii rotunjita migdalați. Culoarea ochilor este de obicei combinat cu culoarea robei. Ca o regulă, culoarea ochilor Sfinxului - verde.
  • Musculare, puternic, gâtul nu foarte mult timp.
  • Picioarele din spate, cum ar fi multe pisici, fata lung.

Descriere Sphynx

  • labe mijlocii cu degete foarte lungi.
  • Conic coadă, un „chel“, ca și corpul său.
  • Canadienii au practic nici un fir de păr, cu excepția firele de păr scurte pe picioare, partea exterioară a urechilor, coada si scrot. O mică secțiune de păr împachetări nas. Pe celelalte părți ale corpului parul este fie absentă sau prezentă, dar lungimea maximă - 2 mm.

Privind la apariția Sfinxului, uneori, s-ar putea crede, „Cum pot să-l iubesc? Decât el mi-ar plăcea? El e chel, înfricoșător, Dumnezeul meu!“. Desigur, gustul și culoarea tovarăși nu, spune-mi ești. Dar vă asigur, după ce se familiarizeze cu ele mai îndeaproape, schimbați radical punctul lor de vedere, nu numai a indicatorilor externi, ci și intern.


Foto Sphynx

  • glaza incredibilochii incredibile
  • kotenok-pisoi
  • ceva uvidel-Am văzut ceva
  • shedevr-capodoperă
  • nou-născutului kotenok-Un pisoi nou-născut
  • prieteni together-prieteni împreună

Natura sfinxului canadian

frumoasa Sphynx

Sphynx - este incredibil de creație emoțională, pe care nu le-ați văzut. Un nevoie doar de ceva timp pentru a vorbi cu ei, să studieze comportamentul lor într-o situație dată, și vei deveni un fan al-le pe toate. Orice reprezentant al acestei rase minunate sincer te va iubi, indiferent ce se întâmplă.



Prin natura canadian Sphynx nu este absolut similar cu pisici. Ele sunt atât de natură și prietenos, nu e deloc frică de câini. Ele sunt usor de dresat de formare. Acordați întotdeauna o atenție la canadian lor, ei nu pot trăi fără ea. Un factor foarte important este faptul că acesta este hipoalergenic pisici. Dacă sunteți alergic la lână, Sfinxul - acesta este doar ceea ce „doctorul ați comandat.“

Cum să aibă grijă de Sfinx canadian

Îngrijirea Sfinx canadian

Îngrijire canadian Sphynx nu ar trebui să cauzeze probleme. Aceasta rasa are două caracteristici. În primul rând - această masă. Sphinxes mânca absolut orice alimente, fie că este gata să se hrănească sau alimente pe care le mănâncă în fiecare zi. Dar nu merg prea departe. Noi toți ar trebui să fie măsura.

A doua caracteristică - sfincși sudoare foarte puternic, eliberând astfel o patină maronie. În cazul în care placa este eliberată în cantități mari, este posibil să nu se hrănească animalele de companie în mod corespunzător sau a fost bolnav. În caz de boală să-l ia imediat la veterinar. În cazul în care selecția nu este mare, trebuie doar să se spele în mod regulat lor din Canada si totul va fi bine.

În concluzie, aș dori să spun următoarele. Dacă vă place „chel“,, natură, pisici de îngrijire ușor loiali, Sfinxului - aceasta este ceea ce ai nevoie. Ia-l și nu ascultă de nimeni, cu excepția inimii mele.

Video Sfinxului din Canada

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
MinskinMinskin
Bambino - informații despre pisicile din rasa (+ fotografii și video)Bambino - informații despre pisicile din rasa (+ fotografii și video)
Pisici albastrePisici albastre
Standard și netedă cu părul și sârmă Fox TerrierStandard și netedă cu părul și sârmă Fox Terrier
Pisica Sphinx - mistere și magie de rocăPisica Sphinx - mistere și magie de rocă
Descrierea speciilorDescrierea speciilor
Pisici buclat și cheliePisici buclat și chelie
SphynxSphynx
Genetica pisiciGenetica pisici
Sfinxul pisicaSfinxul pisica
© 2021 rum.perhegrigh.ru