rum.perhegrigh.ru

Alegerea o cutie de gunoi și accesorii pentru a-l

Ideea acestui articol a fost născut după o vizită la magazinul de animale de companie cu mine. Faptul că m-am întors pentru achiziționarea de-a doua cupe pentru curățarea tava pisica. Da, spune-mi pe cineva cel puțin o lună în urmă că am de gând să cumpere un al doilea - nu s-ar fi crezut.

Dar acum vă spun că cele două scoops sunt necesare, în special pentru anumite tipuri de gunoi de umplere pisică. În general, atunci când o selecție modernă de bunuri pentru animale pentru a obține confuz o mulțime de efort este necesar pentru a face. În acest articol vreau să vă spun despre Cum de a alege o toaletă pentru pisici sau pisici, precum și produse legate de acestea.

alege o cutie de gunoi

Produsele, fără de care nu se poate face dacă doriți pisicuta a mers la toaletă exact acolo unde este necesar să:

  • tavă
  • umplutură
  • Sovochki (da, este la plural, și anume 2, din propria mea experiență pentru a explica de ce)
  • respingător speciale / atractiv (după cum este necesar)
  • articol Cum de a preda un pisoi la oala
  • Articolul Cum se intarca pisica caci

tăvi Cat gunoi

Industria modernă grădină zoologică oferă un număr mare de tăvi de diferite forme, dimensiuni și caracteristici funcționale. Alegeți o cutie de gunoi aveți nevoie, în funcție de vârsta și mărimea animalului de companie. Pentru pisoi are nevoie de cea mai ușoară dimensiuni mici lotochek cu laturile mici. Cand copilul creste si se dezvolta obiceiul de a merge la locul potrivit, puteți cumpăra ceva mai mult, din motive de propriile preferințe și pisoi lui.

Tipuri de gunoi pisica

  • tigaie plat, cu laturile mici, pe care le va folosi cu materiale de umplutură.
  • tavă plat cu ochiuri interior detașabil - excrementele se va scurge în partea de jos a tigaie, lăsând piciorul uscat și curat. Dar, amintiți-vă că, spre deosebire de tava umplută cu o tavă cu ochiuri ar trebui să fie spălate de mai multe ori pe zi.
  • tigaie cu laturile mari și capac suplimentar - conceput pentru acele animale de companie cărora le place să îngroape un bun de umplere, împrăștiind-l în toate direcțiile. placi înalte și în plus se potrivește pe capacul va preveni răspândirea ei de umplere în afara tăvii.
  • Tavă-house - ideal pentru cei ale căror animale de companie are timiditatea excepționale sau frica. De asemenea, este perfect potrivit pentru proprietarii care doresc să excludă orice miros de pisică și forțat să pună litiera într-un locuri mai retras decât baie sau toaletă. Designul paletei este o dimensiune medie sau mare, cu laturile mari și capacul superior volum închis, având o deschidere de intrare și aspect seamănă cu o casă cu pereți și un acoperiș.
  • WC automat pentru pisici

bio-toaletele sunt, de asemenea, acolo cu un filtru de cărbune, gadget-uri cool, care aproape se defrișate, și multe altele. M-am oprit numai cele mai frecvente și mai populare opțiuni.

Cum de a alege un gunoi pisica

specie materiale de umplutură pisică poate nu atât de mult ca tipuri de gunoi pisica, dar suficient pentru a alege.

umplutură din lemn - pelete din lemn comprimat. Comparativ cu alte materiale de umplutură destul de ieftine, curate, perfect pentru primele etape de școlarizare pisoi la tava. Dar când granulele umede se umflă și se dezintegrează, praful pot adera la picioare, un material de umplutură este necesar să se înlocuiască cu atât mai probabil ca mirosul neplăcut nu se răspândește prin casă.

Bentonita sau mineral de umplutură - umplere bază este cretă, argilă bentonită. Această așa-numitele materiale de umplutură aglutinarea. După absorbția umezelii de umplutură format smocuri care sunt ușor îndepărtate prin intermediul scafe. Astfel, nu necesită înlocuirea completă a materialului de umplere, acesta nu se lipește de picioare, neutralizeaza mirosurile. Dar această opțiune nu este foarte potrivit pentru pisoi tineri, deoarece acestea pot încerca să noduli pe dinte. Dacă nu luați departe bulgării în timp util, iar acestea sunt prea umede, umplutura începe să se lipească de culoare nedorită sovochkom toaletă.

umplutură de silice - un gel care absoarbe umezeala perfect și miros. Pungi cu gel pot fi găsite într-o cutie de pantofi atunci când cumpără pantofi.



Nu există pauze, nici macerat, nu aderă la picioare, are proprietati antibacteriene, este foarte economic. Dar costul unui astfel de material de umplutură este mult mai mare decât celelalte, și nu toate pisicile place să-l folosească pentru scopurile sale delicate.

gunoi pisica Sovochki

Crede-mă, câteva bucăți nu este un moft, ci o necesitate, mai ales dacă folosiți bucăți de material de umplutură. O lingura trebuie să fie mare și adâncă (foarte asemănătoare cu cele pe care mătușa ambalate mărfuri în vrac, în magazinele alimentare), este necesar să se toarnă umplutura în tavă. Cea de a doua seamănă cu o sită mică lopata plat cu mâner foarte convenabil pentru a colecta bulgări, cernerea prin găurile de la umplutura pur același timp, în afară de aceasta este foarte economisi consumul.

De asemenea, pe piața pentru animale de companie sunt bine reprezentate diverse spray-uri „inteligente“, pentru a ajuta la orienteze pisica sa foloseasca toaleta în locul potrivit.

experiența personală

Din experiența mea, aș spune că am fost abordat de un lotochek de plastic obișnuit, fără a ochiurilor de plasă, cu bulgări de umplutură. Este foarte bine absoarbe diaree. Apropo, citește cum să se ocupe cu diaree la pisici. Și că diareea nu a atacat animalele de companie, vă recomandăm un articol - cum și ce să se hrănească un pisoi cu vârsta de luni.

Pe net, pisica mea a refuzat categoric să meargă la alte lucruri, precum și orice alți excipienți în plus față de minerale.

Când pisica mea a fost un pisoi mic, am avut un pic lotochek cu laturile mici, acum crescut doamnelor tava de același tip doar în dimensiune mai mare.

Și de formare spray de toaleta, de asemenea, a trebuit să mă folosească. Am cumpărat mai ieftin, deoarece nici o diferență în ele, cu excepția producătorului. Eu folosesc un astfel de pulverizare aproximativ două săptămâni - 10 zile pentru a dezvolta obiceiul de miros persistent și câteva zile pentru a remedia efectul rezultat. Crede-mă acest lucru este un instrument foarte eficient. În cazul în care copilul a ratat citește Cum de a elimina mirosul de urină de pisică.

Aici, în principiu, și toate. Cumpărarea ceva pentru pisica ta, nu acorde atenție la recursul vizual și prețul bunurilor și calitatea și comoditatea, atât pentru tine cât și pentru animalele de companie. Plăcut și util pentru tine la cumpărături.

P.S:. Citiți articolul despre tăvile neobișnuite și pisica Lăsați un comentariu litiera mai bine.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Kitten: Prima zi în casăKitten: Prima zi în casă
Pisici automate WC catgeniePisici automate WC catgenie
Obișnuiți pisica la toaletă - Săptămâna 1Obișnuiți pisica la toaletă - Săptămâna 1
Cum de a obișnui pisica la toaletă?Cum de a obișnui pisica la toaletă?
Cum de a preda un pisoi la tavaCum de a preda un pisoi la tava
Pisica este alergic la umpluturaPisica este alergic la umplutura
Toaletă pentru pisici: cele mai bune modalități de a alegeToaletă pentru pisici: cele mai bune modalități de a alege
Cum se intarca pisica rahat oriundeCum se intarca pisica rahat oriunde
Ce toaletă pentru a alege iepure?Ce toaletă pentru a alege iepure?
Cum să aibă grijă de un pisoiCum să aibă grijă de un pisoi
» » Alegerea o cutie de gunoi și accesorii pentru a-l
© 2021 rum.perhegrigh.ru