rum.perhegrigh.ru

Nociv dacă Whiskas pentru pisici si pisoi. Este posibil să se hrănească un pisoi Whiskas

„Păsărica ar cumpăra Whiskas!“ - spune sloganul de renume mondial produse alimentare. Acest toată lumea știe de alimentare, chiar și cei care au o pisica, și nu a existat niciodată. Și acest lucru nu este surprinzător. Nu contează cât de ciudat este faptul că hrănește clasa super-economie, publicitate mai mult și mai mult decât orice altceva.

Pe diferite furaje am scris pe Murkote, însă întrebările "Pot hrăni pisica Whiskas?""Do Whiskas dăunătoare pentru pisici?""Ce a făcut Whiskas?„Etc. continuă să excite mințile curioase proprietarii de îngrijire. Sunt koshkovladelets nu foarte experimentați, dar toate același lucru acolo. Și eu sunt înarmat cu avizul medicului veterinar, logica și bunul simț. Așa că hai să încercăm să înțelegem ce fel de alimente, cum ar Whiskas. Și, în general, dăunător în cazul în mâncare pentru pisici uscate?

Face Whiskas daunatoare pentru pisici si pisoi

Ce a făcut Whiskas?

Citiți compoziția forței de muncă este suma nu mai hranei pentru animale și chiar dacă un ambalaj alimentar în Ucraina și Rusia sunt ceva pentru a păstra tăcerea, atunci site-ul oficial Whiskas în SUA Puteți citi mai detaliate decât compoziția furajelor.

Pisicile - sunt animale de pradă care au nevoie de carne. Consumul de Whiskas alimentare, animalul devine mai puțin de 5% din proteine ​​animale vitale. furaje Whiskas este:

  • Maruntaie (sub acest concept larg ascuns picioare, cap, esofag, tendoane, pene, coarne, copite, intestine, ciocuri utilizate pentru prepararea de alimente pentru animale de companie organe dvs. -. Nu este carne, și deșeurile.)
  • Grăsimi animale (conservate folosind conservanți BHT și BHA, care nu sunt numai substanțe toxice, dar foarte cancerigene).
  • Porumb și grâu sunt utile la pisici, dar daca o pisica - un șoarece de câmp sau de hamster. Prostii - spui si va fi absolut corect, dar hrăni pisica cereale chiar mai nebun, crede-mă.
  • Coloranți care dau pupa toate culorile curcubeului, care interactioneaza cu sucul gastric, sunt foarte periculoase pentru sănătate.
  • Și acum, pregătiți-vă, ați descoperit secretul secretului și știu acum de ce o pisica cu o astfel de plăcere să mănânce Whiskas și de ce este atât de dificil să se traducă animale în orice alte produse alimentare. Secretul constă în atractant - o substanță miracol, care atrage animale și dependență. În cuvinte simple, hrana pentru animale atractant pisica alimente cu animale te transforma într-un dependent.

Lista de ingrediente nocive Whiskas alimentare poate continua, dar există nici un sens în ea.

alimente umede Whiskas un pic mai bine decât „biscuiti“. Singurul plus - este prezența a cel puțin un anumit procentaj de umiditate și nu mai mult. În caz contrar, saci cu bucăți de conținut minim de carne admisă, o mulțime de soia, amidon și alte „farmece“.

Mă întreb: 

Crede-mă, scopul meu nu este de a critica mâncarea celebră în întreaga lume. Cine face acest lucru pentru a da un rating?

Dar faptul rămâne. Hraneste Whiskas, din cauza componentelor sale - un depozit de tot felul de probleme cu sanatatea pisicii tale. Nu este necesar să fie un om de știință de rachete pentru a înțelege în cazul în care produsele alimentare nu conține carne, ci doar o grămadă de amidon, conservanți și măruntaie care nu corespund, atunci ce putem spune despre calitatea și utilitatea pot fi implicate.

Pot hrăni pisica Whiskas?



În ciuda tuturor argumentelor de medici veterinari și proprietarii de pisici cu experiență, mulți demită și să ne dea exemple de acele animale care mănâncă Whiskas alimentare toată viața mea și nimic altceva. Da, sunt pisici care mananca alimente, fără nici un semn de sănătate bolnav de mai mulți ani.

Să începem cu faptul că zece sau cincisprezece ani Whiskas pisica exact nu în ultimul rând, aici sunt cinci - este destul de real. Și, cel mai adesea, nu este rasa pura pisici care nu locuiesc în orașe. Astfel de animale pot fi atribuite în condiții de siguranță la categoria de unic, doar vă imaginați cât de puternic corpul lor.

Acuzațiile de Whiskas alimentare rău sparge noțiunea de oameni primitivi, spunând, am mâncat cinci ani "Kaku" și a murit, apoi mananca un cuplu de ani, totul va fi bine. Dar te-ai gândit vreodată despre cât de bine viețile voastre pentru animale de companie și cât timp toate pot trăi? Sau nu fundamental important să trăiască o pisica de 9 ani pentru tine, sau poate toate 15, cu grijă și de nutriție, de asemenea.

De asemenea, una dintre cele mai mari argumente împotriva Whiskas hrană pentru animale de companie și alții ca el este „ieftinătate“ lui. Crede-mă, pentru a cumpăra alimente un astfel de plan, și să presupunem că salvați - pur de auto-înșelăciune. Totul este explicat foarte simplu: ca Whiskas hrană pentru animale de companie, care constă din nimic, dar carne, valoarea sa energetică și digestibilitatea catastrofal scăzut. Prin urmare, o astfel de alimentare cu pisica sa manance mult mai mult decât hrana pentru animale de companie premium, să fie îndeplinite.

A se vedea pentru tine, dacă ai alimenta un high-end, animalele de companie au nevoie de o zi, timp de aproximativ 70-120 de grame, Whiskas de la 150 la 350 de grame, care urmează să fie sătul. Crede-mă, pisica mea mananca portii mici de alimente de două ori pe zi și mai des la vasul nu este potrivit. Dar prietenul meu, pisica, „așezat“ pe Whiskas, este într-o stare de malnutriție cronică, 24 de ore pe zi.

Pe baza cantității de Whiskas alimentare pe care doriți animalul de companie să sațietate, ține cont de faptul că pentru fiecare 100 de grame de hrana uscata animalului ar trebui să bea circa 250 ml de apă, este imposibil, în principiu. Astfel, datorită conținutului ridicat de săruri minerale din furaj devine concentrat urină apar nisip și pietre.

Mă întreb:

Deci, răspunsul la întrebarea dacă sunt sau nu pentru a hrăni pisoi sau pisici adulte Whiskas pentru mine este evident. Nu, nu și nu din nou. Pentru un motiv bun în rândul medicilor veterinari există o chiar „negru“, dar gluma reală: „Deși există tipul de Whiskas alimentare, nu vom fi fără muncă“

Deci, avea grijă de un lung, fericit și, cel mai important, calitatea vieții tors ta.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Recenzii de Chow pisică Stern (kw chow)Recenzii de Chow pisică Stern (kw chow)
Opinii de Whiskas pentru furaje (Whiskas)Opinii de Whiskas pentru furaje (Whiskas)
Nociv în cazul în mâncare pentru pisici uscateNociv în cazul în mâncare pentru pisici uscate
Ceea ce nu se poate hrăni pisicileCeea ce nu se poate hrăni pisicile
Porecla rusă pentru câini și pisiciPorecla rusă pentru câini și pisici
Opinii de bosch pupa (Bosch)Opinii de bosch pupa (Bosch)
Condiții de depozitare a alimentelor umede și uscate pentru pisiciCondiții de depozitare a alimentelor umede și uscate pentru pisici
Ceea ce pisicile din rasa de publicitate, „Whiskas“Ceea ce pisicile din rasa de publicitate, „Whiskas“
Diabetul zaharat la pisiciDiabetul zaharat la pisici
Ca intarca mâncare pentru pisici uscate (Whiskas, kitiketa)Ca intarca mâncare pentru pisici uscate (Whiskas, kitiketa)
» » Nociv dacă Whiskas pentru pisici si pisoi. Este posibil să se hrănească un pisoi Whiskas
© 2021 rum.perhegrigh.ru