rum.perhegrigh.ru

Trusă de prim ajutor de uz veterinar pentru câini și pisici

Nu contează ce sănătatea ta bun are o pisica, fiecare proprietar de îngrijire trebuie să aibă o casă trusă de prim ajutor special conceput pentru primul ajutor este o pisica. Se spune că este gata să finalizeze cu truse de prim ajutor pentru animalele de companie undeva fiind vândute. Personal, nu am un astfel de „miracol“ în ochi nu a venit peste, asa ca iti sugerez sa pus împreună tot ce ai nevoie tine.

Rolul kituri poate transporta o cutie de sub pantof, un recipient de plastic și altele asemenea. Principalele criterii - curate, capac blocabil și suficient. Cel mai important, să păstreze o trusă de prim ajutor într-un loc accesibil pentru tine și păstrați-l pentru sine Kote.

Lista de articole necesare în piept medicina veterinară pentru pisica

  1. Un bandaj steril, tifon segmentul, lână
  2. Tencuiala în bobina sau bactericide
  3. Antisepticelor (să se ocupe de rănile, mușcături de naștere): peroxid de hidrogen 3% acid boric soluție verde briliant 3%, acid permanganic
  4. Regidron (pulbere pentru soluție otrăvire, diaree, pentru a compensa pierderea de lichide din organism)
  5. Atoxil (pulbere pentru suspensie. I se dizolvă un plic per 50 ml de apă. I se aplică dacă aveți diaree sau otrăvirea pisica - analog carbon activat)
  6. medicamente antihelmintice (prevenirea infestațiilor parazitare 1 la fiecare 3-5 luni) Drontal, Prazitsid etc.
  7. medicamente Protivobloshinnye și medicamente împotriva acarienilor ureche (Prevenirea 1 dată în trei luni, și tratament) Advantix, Frontline.
  8. Păstrați-vă întotdeauna în medicina caseta de cabinet cu flori de musetel - un antiseptic bun, care poate fi șters ochii sau să dea spre interior, la o inflamație a stomacului.
  9. Drops "Diamond Eyes" fitolosony Mușețel, igiena Calendula de îngrijire pentru ochi.
  10. Lotiune de „Bare“ pentru igiena grijă de urechi.
  11. Phyto "Cat Baiyun" bun calmant agent pentru diferite tipuri de stres.
  12. Iarbă Catnip crește jucăuș ajută acomodati cu pisoi.
  13. Paste «Malt-Soft» ajută la condiții de siguranță și confortabil îndepărtarea părului corpul pisicii.
  14. Vitamine «BabyTabs» de la Gimpet le-am da pasarica mea până când ajunge la vârsta de 1 an. Apoi am de gând să dau Brewers, știu că este vitamine foarte bune.
  15. O seringă mică
  16. Foarfece cu capete rotunjite (tăiat bandaj, rade părul, dacă este necesar)
  17. Pensetă (trage viespi înțepătură, prindere pansamente sterile).
  18. Întotdeauna păstrați în seringi 2ml, cabinet de medicină, 5 ml și 20 ml. Cel puțin o bucată. Primele două injecții ridică și o seringă mare în 20 ml dezlipire convenabil medicamente.


Vă doresc sănătate bună și animale de companie, dacă ne uităm în cabinetul medical și apoi numai vitamine și pentru a preveni, mai degrabă decât vindecarea!

Și ceea ce este în dulapul cu medicamente pentru animalele de companie?

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Ce se poate face în cazul unei mușcături de pisicăCe se poate face în cazul unei mușcături de pisică
Kit componente: mijloace pentru furnizarea de câine de prim ajutorKit componente: mijloace pentru furnizarea de câine de prim ajutor
Cum se închide rana dihor?Cum se închide rana dihor?
Răni și răni la câiniRăni și răni la câini
Trusa de prim ajutor pentru câiniTrusa de prim ajutor pentru câini
Primul câine de ajutorPrimul câine de ajutor
Prednisolon - droguri obligatoriu în câine trusa de prim ajutorPrednisolon - droguri obligatoriu în câine trusa de prim ajutor
Ambulanta pentru pisiciAmbulanta pentru pisici
Pisică de prim ajutorPisică de prim ajutor
Călătorind în vacanță în vacanță cu câineleCălătorind în vacanță în vacanță cu câinele
» » Trusă de prim ajutor de uz veterinar pentru câini și pisici
© 2021 rum.perhegrigh.ru