rum.perhegrigh.ru

Mâncare vegetariană pentru pisici

O șesime din populația mondială, care este mai mult de un miliard de oameni (!) - sunt vegetarieni! Printre acestea se numără foodists prime, vegani complete, lacto, ovo-vegetarieni, și așa mai departe. Și mulți oameni ar dori să traducă și animalele lor o dietă sănătoasă, vegetariană pentru pisici.

Se pare, nu tot ceea ce este necesar este carnea, dacă vă oferă animale de companie drept și alternative gustoase. Experiența arată că terminat mâncare pentru pisici vegană - cea mai bună soluție la această problemă.

alimente vegetariene pentru pisici Ami Cat

Luați în considerare exemplul unui aliment uscat vegetarian pentru pisici Ami Cat.

Spre deosebire de câini, creaturi omnivore, pisici - femei în primul rând, capricioase în produsele alimentare, și în al doilea rând, corpul lor nu poate ea însăși, fără stimulatori de carne, pentru a sintetiza o proteină atât de necesară (taurină). In plus, aciditatea naturală ridicată în stomac torc în detrimentul centralei poate fi redusă, ceea ce este plină de probleme cu tractul urinar.

Toate aceste nuanțe în considerare creatorii de alimente vegetariene pentru pisici este deja foarte popular în țările occidentale.

Avantajele de alimente vegetariene și structura sa

A terminat hrana uscata vegetal absolut echilibrat, saturat cu vitamine si minerale, acizi grași omega-3 și omega-6, și prin aceasta taurine. După ce sa învățat mult timp pentru a sintetiza în mod artificial, fără a taurină pentru uciderea altor animale. O problemă cu aciditatea corectă nu este ușor de a decide frison bere. Ei normaliza aciditatea, în același timp, îmbogățind organismului multe vitamine valoroase din grupa B.

Dar, în afară de cele necesare, dar lucrurile obscure, compoziția acestor furaje include bunătăți reale, cum ar fi flaxseed orez, brun, proteine ​​din cartofi, porumb, proteină din mazăre, susan, tărâțe, afine, morcovi, țelină, și multe alte lucruri, delicioase și dreapta corp chetyrehlapomu. Aceste fluxuri sunt, de asemenea, hipoalergenic. În plus, în care 0 (zero) OMG, 0 (zero) coloranți, 0 (zero), conservanți artificiali! Beneficii pentru fata - sau botul mai degrabă, nu mulțumit! „Corpul“ va multumesc!

Descoperiți de asemenea, Ce este hrana pentru animale de companie holistică pentru pisici.

Review-uri de alimente vegetariene pentru animale de companie pentru pisici

Pentru a decide și să ia o decizie finală în favoarea vegetarian hrăni animalele de companie, citește recenziile de oameni care l-au făcut (și, aparent, nu regret un pic):

Alex (experienta vegetariana de 12 ani)



Acum trei ani, el a transformat său persan Vasile pe bucătăria vegetariană. Nu a fost ușor. Vasile la acel moment a fost de 4 ani și a fost așezat ferm pe Karasu. Dar, încet, am devenit gata pentru a adăuga o dietă vegetariană, și apoi a plecat complet singur său. Mi se pare, Vaska nu a observat diferența - gustoase și bine! Țărănesc 7 ani, sănătos, viguros și fructuos!

Alain (vegan)

Întreaga noastră familie mănâncă numai vegană și feed-Cora (ne Munchkin), carnea a fost foarte greu punct de vedere emotional si fizic. Dar nu am renunțat, citesc forumuri, carte despre vegetarianism la pisici și câini, și a decis. Latre capricios la început, dar apoi a fost folosit. Principalul lucru pe care apa proaspătă a fost întotdeauna în domeniul public. Anterior, puțin scoarță de copac și rareori a băut, dar acum bea un castron de fiecare zi. Experții spun că este foarte util.

Karina

Nu sunt vegetarian, din păcate, pentru a câștiga lui „Vreau cârnați“ Nu pot încă. Dar doctorul pisica a sfătuit meniu de legume, deoarece este deja în vârstă și dosarele medicale nu au fost în favoarea alimentelor proteine ​​animale. Ei bine, este necesar - este necesar. Me prietenii toți se uită cu reproș, dar eu sunt atât de Fly dragostea mea, că nu am fost de până la vederile oblice. Ela nu sunt dispuși la o dată, dar de fiecare dată când am început să se încălzească parte, și Voila - a mers! În momentul de față, Fly timp de 15 ani! Aștept cu nerăbdare să încă 15 ani de pisica!)

Marat (experienta vegetariana de 7 ani)

Nu poți la nesfârșit amuzant să glumească despre faptul că nu mănâncă animale, pentru că nu le plac plantele. Noi (sau, mai degrabă, eu sunt fiul lui Myron și pisici) nu mananca carne, deoarece Noi nu consuma carne gustoase și delicioase legume sunt lucruri simple. Myron încă o pisicuță în mod constant rosii salata cerșetorie, astfel încât trecerea la o dieta vegetariana a trecut practic neobservat. Sunt un medic și să înțeleagă că organismul în sine sintetizeaza proteine ​​care avea nevoie, dar numai în cazul în care am făcut cu regularitate Miron Mironych urina si analize de sange (de altfel, nu doare pe nimeni). Totul este normal, cum era de așteptat. Să fim realiști - într-o grămadă de carne rău Conserve din carne, infecții ascunse și alte delicii. Varza nu. Dar este puterea și beneficiile. Și morcovi. I - pentru pisici de nutriție vegetarinskoe. Și pentru soția mâncare vegetariană. Dar ea, spre deosebire de Myron, încă șovăie. Lucrăm la ea.

prețurile

Cât costă o dieta vegetariana pentru pisici de la Moscova? Calculați costul de alimente naturale este dificil, dar cu gata hrana vegetariana simpla aritmetică în Rusia.

  • 2 kg Ami Cat alimente, proprietar îngrijirea va costa 2500 de ruble.
  • 4 kg - 4300 ruble.

Potrivit https://vegankorm.com/#!cat/csrv

Având în vedere că pisica medie mananca o zi decenta, aproximativ 65 de grame de hrana pentru animale, mese lunare va costa aproximativ 2.000 de ruble. Și pacea sufletească și de sănătate a animalului tau de companie - neprețuit!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Opinii Stern pronature (pronatyur) pentru pisiciOpinii Stern pronature (pronatyur) pentru pisici
Taurina pentru pisiciTaurina pentru pisici
Ar trebui să cumpăr un mâncare pentru câini ieftinAr trebui să cumpăr un mâncare pentru câini ieftin
Am ales cele mai bune alimente conservate pentru animale de companie cu blanăAm ales cele mai bune alimente conservate pentru animale de companie cu blană
Ceea ce nu ar trebui să fie în mâncare de pisiciCeea ce nu ar trebui să fie în mâncare de pisici
Condiții de depozitare a alimentelor umede și uscate pentru pisiciCondiții de depozitare a alimentelor umede și uscate pentru pisici
Alegerea alimentelor pentru pisici Brit. recenzie alimentare pentru pisici BritAlegerea alimentelor pentru pisici Brit. recenzie alimentare pentru pisici Brit
Recenzii de plecare pupa (du-te) pentru pisiciRecenzii de plecare pupa (du-te) pentru pisici
Antrenor de câine alimente: comentarii și o revizuire a compozițieiAntrenor de câine alimente: comentarii și o revizuire a compoziției
Opinii Stern Berkley (Berkeley) pentru pisiciOpinii Stern Berkley (Berkeley) pentru pisici
» » Mâncare vegetariană pentru pisici
© 2021 rum.perhegrigh.ru