rum.perhegrigh.ru

Bull și gâscă - Zece ani împreună

Ianuarie a fost aniversarea pentru Noua Zeelandă și gâscă taur numit Hamish - ciudatul cuplu de Gisborne a spus în această lună zece ani de prietenie.

Bull și gâscă - Zece ani împreună

REBECCA GRUNWELL / a Herald Gisborne

relațiile de prietenie dintre taur și găina a început în ianuarie 2001, la o fermă Napdeyl Eco Lodge după ce a pierdut partenerul său de gâscă. Bird a devenit membru cu drepturi depline al cirezilor de vite și dedicat complet viața mea vițel Hamish, care sa născut la două săptămâni după moartea unui gâscă. De atunci, cuplul nu a separat.

Proprietarul fermei Veytmans Keyes a spus că înainte de toate animalele lui au trăit în același stilou - gâște, vaci, zece emu, porci, zece cerbi și doi tauri. „Într-o noapte a existat o luptă zgomotos, iar unul dintre gâște a fost ucis. Poate că vinovat de moartea lui a devenit un struț. Am luat o gâscă pentru câteva zile pentru mine. Două săptămâni mai târziu, a apărut lumina Hamish. Îmi amintesc cât de atent pasărea pune la picioarele vițel nou-născut, și încă de când acestea sunt inseparabile. "

Goose a devenit o umbră permanentă Hamish, nu se abate de la un singur pas și nu recunoaște că nu-l alte animale.

„Este extrem de gelos și în dragostea lui pentru taur seamănă cu furie cu ochi verzi. Se pare că afecțiunea ei pentru Hamish mai puternică, astfel încât taurul ei. Am o gâscă ia în considerare, dar nu destul de sigur de ce și nu dau nici un nume, „- spune fermierul.

Gâștele sunt printre păsările care creează o pereche de viață - cum ar fi Noua Zeelandă călifarul alb, porumbei, lebede, vulturi, șoimul roșu-coadă și pinguini. Printre alte animale monogame - lupi, homar, Gibbons, vidre, scalari, vulturi.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Gâște și descrierea lor de guvernatorGâște și descrierea lor de guvernator
Sandale de gâscăSandale de gâscă
Cum să pască gâște?Cum să pască gâște?
Gâște Tatarstan: rasa, vânzare, cumpărareGâște Tatarstan: rasa, vânzare, cumpărare
Kalan SeattleKalan Seattle
Cea mai mare rasa de gâște, care sunt potrivite pentru reproducereCea mai mare rasa de gâște, care sunt potrivite pentru reproducere
Gâște de reproducție ca o afacere: rentabilitateGâște de reproducție ca o afacere: rentabilitate
Deoarece bobocei trapa: pentru a ajuta sau nu?Deoarece bobocei trapa: pentru a ajuta sau nu?
Greutatea maximă și medie de gasca: păsări domesticeGreutatea maximă și medie de gasca: păsări domestice
Ce să se hrănească săptămâna gâște: reglementăriCe să se hrănească săptămâna gâște: reglementări
» » » Bull și gâscă - Zece ani împreună
© 2021 rum.perhegrigh.ru